در شرایط فعلی کاهش قیمت خودرو مساوی با ورشکستگی خودروسازان است

در شرایط فعلی کاهش قیمت خودرو مساوی با ورشکستگی خودروسازان است

ozve sanat va madan به گزارش خبر خودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه  کاهش قیمت خودرو به صورت دستوری امکان پذیر نیست، اظهار داشت : با وضعیت فعلی ،  کاهش قیمت خودرو ممکن نبوده و این مساله مساوی با ورشکستگی خودروسازان خواهد بود.

 حسین گروسی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو، افزود : کاهش قیمت فرمول دارد زیرا هر  میزان خودروساز تولید و فروش بیشتری داشته باشد به همان مقدار سود بیشتری کسب کرده و  این در کاهش قیمت خودرو تاثیر خواهد داشت.

وی تصریح کرد : فرمول تولید و فروش خودرو باید به سال ۲۰۱۱ که یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید می گردید باز گردد بنابراین  اگر به صورت دستوری دولت و یا مجلس فشار وارد کنند که قیمت خودرو باید کاهش یابد، قطعا این شیوه جواب نخواهد بود بلکه دولت و مجلس و خودروسازان باید کمک نمایند تا تولید خودرو به سند چشم انداز توسعه صنعت خودرو و تولید ۳ میلیون دستگاه نزدیک شود قطعا افزایش تولید در این صنعت رقابت ایجاد کرده و موجب کاهش و تعدیل قیمت ها خواهد شد.

وی با اشاره به اظهارات اخیر دبیر انجمن خودرو سازان در خصوص هجمه نمایندگان مجلس به صنعت خودرو ، تاکید کرد : کاهش قیمت خودرو دارای فرمول است بنابراین مجلس و نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن نه خواستار ورشکستگی خودروسازان هستند و نه راضی می شوند که افزایش قیمت ها بر مردم فشار وارد کند.

نماینده شهریار در خانه ملت افزود : باید دولت به دنبال تمهیداتی برای خودروسازان باشد که شرکتها با افزایش تولید و فروش ،سود بیشتری را کسب نمایند قطعا این روش به نفع کشور نیز خواهد بود.

گروسی همچنین به صحبتهای اخیر وزیر صنعت ، معدن و تجارت در خصوص عدم کاهش قیمت خودرو اشاره کرد و گفت : با وضعیت فعلی ، کاهش قیمت خودرو ممکن نیست و این مساله مساوی با ورشکستگی خودروسازان خواهد بود.

وی افزود : برای  اینکه قیمت خودرو کاهش پیدا کند باید تولید خودرو در کشور افزایش یابد قطعا افزایش تولید ، موجب کسب سود معقول از محل صادرات و فروش بیشتر در بخش خودروسازی ها خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ورود شورای رقابت به بحث قیمت خودرو اقدام درستی نبوده است ، اظهار داشت : شورای رقابت در راستای وظیفه قانونی خود نباید قیمت خودرو را اعلام کند بلکه این شورا باید فرمول ها و شاخص ها را تعیین نموده تا بر اساس فرمول و شاخص های مشخص ، قیمت خودرو محاسبه و اعلام شود.

وی همچنین در خصوص ورود نمایندگان مجلس به بحث قیمت خودرو گفت :  در هیچ شرایطی نمایندگان مجلس نمی توانند وارد به بحث  قیمت گذاری خودرو شوند بلکه قیمت خودرو طبق شاخص ها توسط شرکتها اعلام می شود و نپس از آن نمایندگان بررسی می کنند که قیمت ها مطابق با شاخص است یا نه.

وی تاکید کرد : قیمت گذاری خودرو توسط هیچ دستگاه یا ارگانی از مجلس ، دولت و شورای رقابت ممکن نیست بلکه این دستگاهها تنها می توانند نقش نظارتی داشته تا قیمت ها بر اساس شاخص های تعیین شده باشد.

منبع: خبر خودرو

نمایندگی فروش 1734 و 309 هیوندای کرمان موتور به مدیریت آقای فرشاد میرزائی از سال 1383 تاکنون مشغول به ارائه خدمات فروش گروه صنعتی کرمان خودرو بوده و در طی این سالها با پشتکار و جدیت فراوان در امر فروش انواع محصولات کرمان موتور اهتمام ورزیده است  .

  • شبکه های اجتماعی

KermanMotor1734
تمامی حقوق این سایت متعلق به نمایندگی 1734 کرمان موتور می باشد.
KermanMotor1734 - Copyright © 2017